KILPATANSSIN ALKEISRYHMÄT

Lasten alkeisryhmä MuksuMix ja Tanssitähdet

- maanantaisin klo 17-18 Hermanni / Raili Tilli  

- keskiviikkoisin 18-19, Hemmo /Raili Tilli (yhteisharjoitus E-D ryhmän kanssa)


Nuori Suomi -ryhmä, jossa harjoitellaan kilpatanssin alkeita, rytmiikkaa ja esiintymistä, välillä jumppaa ja leikkejä.

Aikuisten alkeiskurssi

- sunnuntaisin klo 16 - 17  Hermanni / Marika Kankkunen ja Ville Väätäinen, ryhmä alkaa 3.9.
Tule mukaan harjoittelemaan kilpatanssin alkeita aikuisten (yli 16-v) ryhmään! Tutustutaan yhdessä vakio- ja latinalaistansseihin iloisessa seurassa. Et tarvitse aikaisempaa kokemusta tai tanssiparia.  Ryhmä toteutuu, kun pareja on vähintään 5. 

Aikuisten alkeisjatko (E)

- sunnuntaisin klo 17 - 18 Hermanni / Marika Kankkunen ja Ville Väätäinen, ryhmä alkaa 3.9.

Ryhmässä jatketaan koreografioiden tekoa vakio- ja lattaritansseihin sekä syvennytään tanssiin enemmän.
 

KILPARYHMÄT

Lasten E-D ryhmä

- maanantaisin klo 18-19, Hermanni / Ville Väätäinen
- keskiviikkoisin joka toinen viikko klo 17-18, Hermanni/Ville Väätäinen ja 18-19, Hemmo (yhteisharjoitus alkeisryhmän kanssa)/Raili Tilli

Katsastaneet kilpailu-uraa aloittavat lapsiparit. Ryhmässä harjoitellaan E-D luokan tanssien peruskoreografioita, esiintymistä ja lihashuoltoa, välillä Nuori Suomi testejä.

Kilparyhmä D-C  vakiot

- maanantaisin klo 17.15-18.00 vakiot Kallaveden lukio, Mika Jauhiainen, väliviikoilla Samuli Perämaa, ryhmät ovat 21.8., 28.8., 4.9., 11.9., 18.9. (omalla salilla), 2.10., 9.10., 23.10., 30.10., 6.11. ,20.11., 27.11., 4.12., ja 18.12.2017. Huom.  18.9. omalla salilla.
Tämä ammattivalmentajien valmennusryhmän maksut tarkentuu myöhemmin ja laskutetaan erikseen.

Ryhmän vastuuhenkilö Titta Kuokkanen, tittakuokkanen (at) gmail.com  

Kilparyhmä A-B vakiot

- maanantaisin klo 18.00-19.00 vakiot Kallaveden lukio, Mika Jauhiainen, väliviikoilla Samuli Perämaa, ryhmät ovat 21.8., 28.8., 4.9., 11.9., 18.9. (omalla salilla), 2.10., 9.10., 23.10., 30.10., 6.11. ,20.11., 27.11., 4.12., ja 18.12.2017. Huom.  18.9. omalla salilla.
Tämä ammattivalmentajien valmennusryhmän maksut tarkentuu myöhemmin ja laskutetaan erikseen.

Ryhmän vastuuhenkilö Titta Kuokkanen, tittakuokkanen (at) gmail.com  


Ryhmätuntien jälkeen Mikan ohjaama kaikille avoin vakiopractice klo 19.00-20.00. Muulloin vapaaharjoittelu klo 19.00-20.00.
 

Kilparyhmä A-C lattarit

- keskiviikkoisin klo 13-21 lattariyksärit Hilima / Toni Tuominen, ryhmät ovat 30.8., 13.9., 27.9., 11.10., 1.11., 22.11., 13.12.. Valmennusrinkiin otetaan A-C-luokan pareja, jotka sitoutuvat vuoroihin koko kevätkaudeksi.  

Ryhmän vastuuhenkilö Jarno Bruun, jarno.bruun (at) kuopio.fi, puh. 050 351 4855

Viikonloppujen ammattivalmennusryhmät ks. VALMENNUKSET- osio

 

KAIKKI TAITOTASOT JA IKÄRYHMÄT

Maanantaisin (14.8. alkaen) klo 19-20 Kallaveden lukio, vakiopractise Mika Jauhiainen

Tiistaisin (15.8. alkaen) klo 17-19 Kristillinen koulu, vapaaharjoittelu

Keskiviikkoisin (16.8. alkaen) klo 17-19 Ala-Pyörön koulu, vapaaharjoittelu

Torstaisin (7.9. alkaen)  klo 17-19 Haapaniemen koulu, vapaaharjoittelu/Villen ryhmä

Torstai klo 17.30-19.00 lattaripractise Hermanni / Jarno ja Tiina Bruun

Ryhmien ohjaajat / vastuuhenkilöt informoivat omia ryhmiään tarkemmin koskien mm. aloitusaikoja, valmennussitoumuksia, poikkeustapauksia ja vaihdoksia.